Кошик
2 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 10:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

Роботизація та ВР у боротьбі з наслідками інсульту

Роботизація та ВР у боротьбі з наслідками інсульту

Інсульт – поширений діагноз у всьому світі. Зі всіх людей, кому довелося його перенести, половина залишаються з фізичними розладами на одну половину тіла. На тривалість реабілітації впливають тип інсульту та його тяжкість. Процес реабілітації та час для кожного індивідуальні, але завжди вимагають чимало сил та часу. І чим повільніше проходить відновлення, тим довше пацієнт залишається в клініці і тим вищі ризики ускладнень, навіть після виписки така людина не може повернутися до нормального життя і потребуватиме допомоги для виконання простих, побутових завдань. Така втрата самостійності перетворює наших улюблених і дорогих людей на тягар.

З чого починати реабілітацію інсульту?

Клінічна та після клінічна реабілітації однаково важливі. Своєчасна допомога знижує ризик ускладнень, пов'язаних із нерухомістю та втратою незалежності. Наразі спостерігається тенденція на старіння нації, тому попит на фізіотерапевтів лише зростає, на відміну від пропозиції. Через це, пацієнти з інсультом отримують менше часу та уваги, ніж їм може бути необхідно, цю "прогалину" необхідно компенсувати іншими засобами. Нові ефективні варіанти реабілітації: віртуальна реальність (VR) та роботизовані пристрої тепер доступні завдяки науковим відкриттям та можуть дати пацієнтам після інсульту відновити свою незалежність та якість життя. Різні країни запровадили рекомендації для роботизованої терапії щодо лікування осіб, які перенесли інсульт.

Роботизована терапія не поступає традиційним методам

Клінічний досвід продемонстрував, що роботизована реабілітація не поступається ефективності традиційним методам і при цьому має ряд переваг: ключова перевага походить з природи терапії, роботизована терапія дозволяє проводити заняття довше і з більшою інтенсивністю. У контексті відновлення після інсульту ці параметри формують запоруку успіху. Іншою важливою особливістю можна назвати збір детальної інформації про успіхи пацієнта, часто недоступною для простого людського ока і як наслідок більш чуйний контроль окремих занять та реабілітації загалом. Крім "роботів", набуває популярності VR (віртуальна реальність) у реабілітації, яка дозволяє пацієнтам брати участь у виконанні певних завдань у віртуальному середовищі, процес реабілітації набуває рис гри. Таке відновлення залучає пацієнта сильніше, такий підхід особливо важливий у тривалій та виснажливій реабілітації після інсульту.

Рекомендації, які вже інсують в провідних країнах:

США: Рекомендації створені ААС (Американська Асоціація Серця), вони рекомендують поєднувати традиційні методи з роботизованою терапією, якщо необхідно покращити мобільність та можливість пересуватися після інсульту. Також вони вказують, роботизована терапія може застосовувати інтенсивні вправи для людей із середнім або високим ступенем ураження після інсульту.

Нідерланди: Створено рекомендації для реабілітації після інсульту (KNGF) щоб покращити якість, стандартизувати та зробити таку терапію більш прозорою для людей, які пережили інсульт. Дані рекомендації засновані на порівнянні різних підходів, результати показали, що роботизована терапія не поступається традиційною.

Італія: Мабуть, дуже зацікавлені у роботизованій терапії та рекомендують такий підхід на всіх етапах реабілітації.

Канада: На даний момент, найкращі та детально прописані рекомендації щодо застосування. Вони особливо рекомендують роботизовану дітям, з основною метою: відновити самостійність. Вони також пропонують використовувати віртуальну реальність як допоміжний інструмент.

Реабілітація ніг та ходи після інсульту

Близько 35% людей, які перенесли інсульт із паралічем ноги, не можуть відновитися, а 25% потребують повної фізичної підтримки, щоб пересуватися. Шанс зберегти можливість самостійно ходити значно підвищується за своєчасної і якісної реабілітації.

Лікувальна фізкультура відома вже давно. Проте, нещодавні клінічні дослідження показали, що роботизована ходьба ефективніша, ніж простий ходьби "по землі", для осіб, які перенесли інсульт. Такі ж результати спостерігалися і щодо підтримки балансу тіла у таких пацієнтів. Грунтуючись на таких висновках, роботизована реабілітація виявилася ефективнішою за традиційну. Саме це і підштовхнуло багато країн прийняти рекомендації щодо оптимізації реабілітації після інсульту, яким необхідна допомога під час ходьби.

Рекомендації, у відновлені ніг провідних країнах:

США: Рекомендації застосовувати роботизовані пристрої з компенсацією ваги для тренування ходьби у людей, які втратили навички ходьби або зазнають серйозних труднощів.

Нідерланди: Рекомендації застосовувати роботизовану реабілітацію до людей, які втратили навичку ходити після інсульту. Звіти показують, таке лікування дозволяє пацієнтам ходити самостійно, покращує саму здатність ходити, відстань, швидкість, максимальну швидкість, стабілізацію серцебиття, рівновагу стоячи та сидячи, а також виконання повсякденних дій, порівняно з традиційною терапією. Аналогічним чином, пацієнти, які проходять комбіноване тренування ходи за допомогою роботів та функціональну електростимуляцію ураженої інсультом ноги, покращили рівновагу при стоянні та сидінні, а також здатність ходити порівняно з традиційною терапією.

Італія: Рекомендовано застосовувати для відновлення навички ходьби після повної втрати в перші 30 днів або не пізніше 90 днів.

Великобританія: Не допустити втрати витривалості у пацієнта, який нещодавно переніс інсульт, рекомендується проводити заняття на біговій доріжці за допомогою роботизованого ортезу (з або без компенсації ваги).

Франція: Протягом 3-11 тижня після інсульту проводити роботизовану терапію, якщо пацієнт втратив здатність ходити або відчуває труднощі.

Канада: У рекомендаціях з нової практики інсульту зазначено, що роботизована терапія застосовується лише у тому випадку, якщо пацієнт здатний проходити тільки її, але вона не повинна замінювати традиційну.

Рекомендації у відновленні верхніх кінцівок

Терапія для рук і кистей пацієнтів з інсультом має велике значення для відновлення контролю над ураженою кінцівкою. Нещодавні спостереження показують, що контроль та моторику верхніх кінцівок можна покращити за допомогою роботизованої терапії. У керівництві кількох країн пропонується роботизована реабілітація для практики руху верхніх кінцівок.

США: пропонують розглянути можливість використання роботизованої терапії для забезпечення більш інтенсивної практики після інсульту з паралічем верхніх кінцівок різного ступеня тяжкості: від помірного до тяжкого. Крім того, VR рекомендується як метод тренування рухів верхніх кінцівок у перенеслих інсульт.
Нідерланди: роботизована терапія зменшила атиповий біль та покращила вибіркові рухи та м'язову силу ураженої руки. Однак, у посібнику вказується, що досі неясно, чи є тренування за допомогою роботів, що включає одночасне тренування руки і кисті, більш ефективної для відновлення м'язової сили і вибіркових рухів у інсульту, що перенесли, ніж інші втручання.
В Італії: рекомендують ранню реабілітацію паретичної верхньої кінцівки за допомогою роботів для відновлення максимальної функціональності, сили м'язів та рухового контролю. ВР також рекомендується для покращення рухової активності паретичних верхніх кінцівок.
Франція: Для покращення моторики рекомендує поєднання традиційного лікування та роботизованої реабілітації при гострій та хронічній фазах інсульту.
Німеччина: рекомендує роботизовану терапію для пацієнтів у гострій чи хронічній фазі інсульту для збільшення вибіркової рухливості важкого парезу руки. Рекомендації також підтримують використання VR для лікування паралічу руки легкого та середнього ступеня тяжкості у пацієнтів у гострій та хронічній фазах інсульту.

Історія Фредеріка, хлопчика з Німеччини

Фредерік незвичайний хлопчик із Хердекке, у 9 місяців йому поставили діагноз пренатальний інсульт. На момент інтерв'ю йому було 13 років, із яких 12 він проводив на заняттях з реабілітації після інсульту. Вони не давали видимих ​​результатів і лікарі вже хотіли визнати його невиліковним, йому залишалося тільки змиритися з паралічем правої частини тіла.

Пізніше він потрапив до інших медиків, які застосовували Armeo Spring у комбінації з більш традиційними методами. У клініку він потрапив у вкрай тяжкому стані: у нього були труднощі з відчуттям своєї руки у просторі. Він майже не використав її. Тому первинною метою стало активізувати цю руку. Поступово, вони проводили заняття з цією рукою і майже через рік, він повноцінно починав використовувати обидві руки в побуті. Устаткування від "Hocoma" відіграло величезну роль, оскільки завдяки біоданим від приладу лікарі краще орієнтувалися в прогресі і виявляли слабкості. Ігри залучали дитину, мотивація зростала, а втома не накопичувалася.

На той момент він уже міг самостійно налити собі води та зав'язувати шнурки. Безумовно, це дрібниці, але коли людина може зробити самостійно її самооцінка та впевненість у своїх силах зростають, вона бачить плоди своєї терапії та горить ентузіазмом продовжувати свою реабілітацію.

Оригінал.

Інші новини

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner