Застосування екзоскелетів у сучасній реабілітації після інсульту
Східний Ганновер, Нью-Джерсі. 3 серпня 2021 Попередні результати досліджень Кесслера виявили, що використання роботизованого екзоскелета під час стаціонарної реабілітації після гострого інсульту може прискорити відновлення навичок ходьби. Тренування в роботизованому екзоскелеті може забезпечити інтенсивну терапію, навіть на ранніх стадіях відновлення після інсульту, коли вона, ймовірно, вплине на функціональне пересування.
Інвалідність, пов'язана з інсультом, є однією з основних світових проблем: половина людей, які пережили інсульт, не можуть відновити свої навички ходьби, рівноваги та координації навіть через рік. Дефіцит руху обмежує їхню здатність виконувати побутові завдання, активно і самостійно жити. Одним з перспективних підходів є використання роботизованих пристроїв для забезпечення терапії в ранні терміни після інсульту, коли нейропластичність дозволяє досягти максимальних результатів. Для цього дослідження команда Кесслер проаналізувала здатність роботизованого пристрою (Ekso GT від Ekso Bionics, Inc.) тренувати ходу для відновлення ходьби у людей, які перенесли інсульт.
Брали участь 14 осіб (середній вік 61,24 року ± 1,98), які пройшли стаціонарну реабілітацію в Інституті реабілітації Кесслера через геміплегії середнього та тяжкого ступеня, спричиненої інсультом. Їхні сеанси фізіотерапії (45-90 хвилин) включали звичайний стандартний догляд та навчання ходьбі в роботизованому екзоскелеті (РЕ Ekso GT від Ekso Bionics, Inc.). Усі учасники отримували однаковий догляд. На початковому рівні і надалі функціональна ходьба оцінювалася за допомогою тесту на 10-метрову ходьбу (10MWT), тесту на якийсь час встати і вперед (ВВ) і тесту на 6-хвилинну ходьбу (6MWT). Дані, зібрані під час сеансів терапії, включали пройдену відстань та кількість кроків.
Тест десятиметрової ходьби (10MWT): учасники двічі проходять по 10 метрів у звичному, безпечному темпі. Час проходження десяти метрів фіксувався за допомогою секундоміра. На початку та в кінці ходьби був один метр, щоб дати можливість почати та зупинити ходьбу (сумарно 12 метрів), але час ходьби в цих проміжках не реєструвався (Kay & Huijbregts, 2003).
Встати і вперед: учасники пройшли відстань 3 метри від сидячого положення, повернулися, повернулися до стільця і знову сіли на стілець. Час, витрачений на виконання, фіксувався (Kay & Huijbregts, 2003).
Шестихвилинна прогулянка (6MWT): учасники повинні пройти максимальну відстань за 6 хвилин. Вони ходили назад і вперед навколо конусів стежкою довжиною 15 метрів. Їм дозволялося уповільнюватися або зупинятися при необхідності. Відстань, пройдена учасником за 6 хвилин, реєструвалася з інтервалом у 30 секунд за допомогою рулетки та секундоміра (Kay & Huijbregts, 2003). Для підрахунку середньої швидкість, пройдену відстань ходьби для кожного випробуваного, ділили на 6 хвилин.
Результати показали, що загальна пройдена відстань була вищою під час сеансів РЕ порівняно з іншими видами терапії. Також відзначалися покращення у швидкості, балансі та витривалості порівняно з вихідним рівнем. Ускладнень чи падінь, під час занять із РЕ, не було.
"Ці покращення у функціональному пересуванні мають важливе значення для відновлення після інсульту", - сказав доктор Нолан, помічник директора Центру інженерних досліджень мобільності та реабілітації у Фонді Кесслера. "Відновлення функціональної здатності пересуватися означає проводити більше часу в суспільстві, що корелює з кращою якістю життя людей, які одужують від інсульту", - зазначила вона. «Ми очікуємо, що інтенсивна терапія, яку створює роботизований екзоскелет, може сприяти покращенню балансу та якості ходи, а також загальному покращенню ходьби».
Дослідження також має значення визначення часу тренування ходьби після інсульту. Попередні дослідження свідчать, що рання інтенсивна реабілітація може дати довгострокові ефекти. Доктор Карунакаран передбачає покращення довгострокових результатів: «Ми бачили, що люди, які пройшли лікування невдовзі після інсульту, через шість місяців почуваються краще, ніж їхні колеги з відстроченою реабілітацією. Раннє інтенсивне тренування ходьби може суттєво змінити життя людей, які відновлюються після інсульту».
Придбати такі пристрої для покращення реабілітації та розширення можливостей ви можете у нас EksoNR (eksoBIONICS).
Стаття «Вплив тренування ходьби з роботизованим екзоскелетом при гострому інсульті на функціональне пересування» доступна у відкритому доступі за адресою: https://content.iospress.com/articles/neurorehabilitation/nre21001
- Як Andago застосовується та домогає у Ignite Medical Resorts (США)Реабілітаційний комплекс з підтримкою маси тіла Andago (Hocoma) – це універсальний інструмент для безпечних тренувань пацієнтів із руховими порушеннями, який допомагає подолати розрив між ходьбою з підтримкою та самостійним пересуванням.Як Andago застосовується та домогає у Ignite Medical Resorts (США)