Сучасні рекомендації у реабілітації інсульту пропонують віртуальну реальність та роботизовані пристрої
З чого починається реабілітація?
Реабілітацію можна розділити на 2 основних етапи, на початку яких якість та оперативність мають визначні для перебігу та результату всього процесу реаблітації. Це момент закінчення операційного втручання, безпосередньо після активної терапії, та після виписки. Ці проміжки часу визначні для результату реабілітації, також на результат значною мірою впливає інтенсивність.
Роботизовані пристрої дають можливість проводити ранню та інтенсивну реабілітацію, але це не єдині їх переваги. Такі пристрої збирають різноманітні дані про успіхи пацієнта, навіть, ті недоступні для людського ока. Ця функція дає змогу краще контролювати реабілітацію після інсульту та дає пацієнтам змогу краще контролювати процес реабілітації. Високотехнологічна реабілітація дозволяє особам, які перенесли інсульт, використовувати телемедицину для зв’язку з лікарями, не виходячи з дому, і продовжувати реабілітацію після виходу з лікарні. Крім того, VR дозволяє пацієнтам брати участь у виконанні конкретних завдань у створеному комп’ютером візуальному середовищі, «гейміфікує» процес реабілітації. Ігрова реабілітація мотивує пацієнта краще слідувати завданням та зберігати мотивацію. Окремо варто зазначити вправи для відновлення ходьби. Це давній вид терапії, але нещодавні клінічні дослідження показали, що ходьба за допомогою роботизованих ортезів мала кращі результати, ніж звичайна, для тих, хто переніс інсульт не амбулаторно. Подібним чином роботизовані тренажери для ходи покращили баланс у тих, хто переніс інсульт. Насправді робототехнічне навчання дало кращі результати реабілітації у пацієнтів із серйозним ураженням нижніх кінцівок, ніж звичайна терапія. Ці дані привели до того, що багато країн ухвалили рекомендації щодо оптимізації лікування тих, хто переніс інсульт, яким потрібна допомога при ходьбі.
Тож які наразі існують рекомендації по роботизованій реабілітації:
- США: пропозиції Американської кардіологічної асоціації. Стверджується, що в поєднанні зі звичайною терапією, тренування з підтримкою робота можуть підвищити мобільність та рухової функції після інсульту. Рекомендації також пропонують розглянути можливість роботизованої терапії для виконання більш інтенсивних вправ для осіб, які перенесли інсульт із частковим паралічем верхніх кінцівок середнього та важкого ступеня. Для відновлення ходи також відзначають користь компенсації ваги пацієнта
- Нідерланди: Рекомендації KNGF спрямовані на підвищення якості, однорідності та прозорості фізичної терапії, яка надається особам, які пережили інсульт. Ці рекомендації засновані на висновках про те, що роботизована реабілітація не поступається ефективністю звичайній ЛФК. Під час реабілітації ходи підтверджено переваги роботизованої терапії. Такі пацієнти показують кращі результати майже по всім показникам (витривалість, баланс, каденція, баланс в статиці, сидячи...)
- Італія: надається перевага функціональному відновленню та рекондиції за допомогою роботизованих пристроїв на всіх етапах реабілітації після інсульту. Для реабілітації ходи є наполегливі рекомендації застосовувати таку терапію в перші 30 днів, та не пізніше 3 місяців. Навіть, якщо пацієнт зазнав значного ураження,
- Канада: рекомендації для найвищої ефективності лікування інсульту радять роботизовану терапію для дітей із традиційною функціонально-орієнтованою терапією. Також рекомендуються VR технології як допоміжний інструмент для реабілітації. Реабілітація ходи має застосовуватись якщо людина не здатна інакше проходити терапію ходи.
- Великобританія застосовує рекомендації, щодо використання роботизованої терапії на біговій доріжці (з підтримкою ваги тіла або без неї) особам, які перенесли інсульт для відновлення витривалості.
- Франція: застосовувати роботизовану терапію у випадку якщо людина не здатна самостійно ходити, у період 3-11 тижнів після інсульту.
- В Німеччині окремо зазначено роботизована терапія для збільшення селективної рухливості важкого парезу руки після інсульту. Рекомендації також підтримують використання VR для лікування легкого та помірного паралічу рук у пацієнтів у гострій та хронічній фазах інсульту.
Роботизована реабілітація та використання ВР під час терапії можуть забезпечити послідовний і цікавий процес реабілітації зі змістовним та комплексним зворотнім зв'язком, щоб допомогти людям, які перенесли інсульт, дотримуватися реабілітаційної терапії. Завдяки роботизованій допомозі час реабілітації оптимізується для швидшого одужання, що покращує якість життя тих, хто переніс інсульт. Рішення Hocoma для реабілітації руки та кисті, ходи та рівноваги, силі та витривалості можуть допомогти людям швидше відновити незалежність.
- Як Andago застосовується та домогає у Ignite Medical Resorts (США)Реабілітаційний комплекс з підтримкою маси тіла Andago (Hocoma) – це універсальний інструмент для безпечних тренувань пацієнтів із руховими порушеннями, який допомагає подолати розрив між ходьбою з підтримкою та самостійним пересуванням.Як Andago застосовується та домогає у Ignite Medical Resorts (США)