СпіроКом - Система компьютерної спірографії
«ХАІ-Медика» продовжує роботи зі створення сучасних медичних комп'ютерних комплексів та пропонує до Вашої уваги нову версію апаратно-програмного комплексу СпіроКом – останню розробку комп'ютерних спірографічних систем для дослідження функції зовнішнього дихання людини.
Як реєстратор у ній використовується прецизійний малогабаритний прилад на основі високоточного диференціального датчика тиску, конструктивно об'єднаний зі спеціальною дихальною трубкою. У дихальній трубці використовуються спеціальні вкладиші, що багаторазово стерилізуються, і мундштуки, що забезпечують надійний захист пацієнта.
Поєднання з комп'ютером здійснюється через стандартний USB порт, із застосуванням додаткових спеціальних засобів гальванічної розв'язки, що гарантують повну гальванічну ізоляцію пацієнта від комп'ютера, і розраховану на напругу пробою не менше 7 кВ, при струмі витоку на пацієнта не більше 1 мкА.
Програма побудована таким чином, що дозволяє використовувати комплекс для вирішення дуже широкого кола завдань, від поглибленого індивідуального обстеження пацієнта при проведенні різних наукових досліджень, до потокових обстежень, коли потрібне виконання стандартних операцій, але вони мають виконуватися швидко та точно.
Програма звільнить Вас від величезного обсягу рутинної роботи, пов'язаної з розрахунком необхідних спірографічних показників та їх належних значень.
Важливою відмінністю програми є можливість її адаптації під вимоги конкретного користувача, можливість використання Вашого особистого досвіду для вдосконалення програми, для її навчання.
Ядром нового комплексу є програма реєстрації, зберігання, обробки, аналізу та інтерпретації спірограм, яка працює в багатозадачній системі Windows і, використовуючи її інтерфейс, унікальні графічні можливості та багатозадачність, надає користувачеві такі можливості:
Робота з програмним забезпеченням СпіроКом.
Як випливає з методики проведення спірографічних досліджень, реєстрація даних передбачає проведення послідовного запису ряду функціональних проб, відповідно до стандартного або спеціального раніше продуманого Вами протоколу, і з певними налаштуваннями апаратури для кожної проби.
Під налаштуваннями апаратури ми розуміємо установку необхідних значень чутливості каналів потоку та обсягу, необхідної швидкості запису, установку кожної проби відповідної тривалості реєстрації та критеріїв зупинки записи.
Усі налаштування у програмі СпіроКом виконуються автоматично, вибором відповідного типу досліджень у вікні Редактор дослідження.
Працюючи з комплексом, Ви зможете самостійно відредагувати будь-який із існуючих типів дослідження, створити новий тип, з будь-якою кількістю проб у дослідженні, будь-якими налаштуваннями чутливості та швидкості запису по кожній пробі, будь-якими школами норм та шаблонами звіту (у тому числі і створеними Вами).
Згодом це дозволить Вам повністю адаптувати комплекс під свої вимоги, і надалі працювати з найбільш зручними для Вас налаштуваннями програми, методиками дослідження, школами норм та шаблонами звітів.
Відповідно до класичних рекомендацій щодо проведення спірографічних досліджень та аналізу їх результатів, реєстрація та обробка спірограм у новому комплексі розділені на 6 етапів: вимірювання дихального об'єму ДО, життєвої ємності легень ЖЕЛ на вдиху, видиху, виконання форсованого вдиху, форсованого вентиляції легень МВЛ.
У пробах Спокійне дихання та Максимальна вентиляція легень реєстрація спірограм припиняється або автоматично, після закінчення заданого в даному дослідженні часу запису цих проб, або за командою лікаря.
Після виконання пацієнтом трьох (або більше) дихальних маневрів у пробах для вимірювання життєвої ємності легень програма, залежно від вихідних налаштувань Редактора дослідження, може або автоматично припинити реєстрацію проби, якщо була виконана умова (наявність двох маневрів, у яких розраховані величини ЖЕЛ максимальні і відрізняються не більше ніж на 5%), або зупинити запис за командою лікаря. Надалі, як результат, буде прийнято максимально досягнуте значення ЖЕЛ.
Стандартна методика визначення форсованої життєвої ємності легень (ФЖЕЛ) також вимагає виконання, як мінімум, трьох дихальних маневрів. Обов'язковою умовою коректного виконання проби є наявність двох маневрів, у яких розраховані величини ФЖЕЛ та ОФВ1 максимальні, та відрізняються не більше ніж на 5%. Але і в цьому випадку, якщо зазначена умова в процесі запису виконано не буде, запис проби може бути зупинена за командою лікаря. Надалі, як і варіанті автоматичної зупинки запису, програмою буде знайдено маневр із найкращими результатами, яким і буде проведено розрахунок необхідних параметрів.
У процесі реєстрації проб у програмі використовують спеціальні алгоритми, призначені для автоматичного пошуку часових інтервалів виконання пацієнтом дихальних маневрів. Найчастіше ефективність цих алгоритмів досить висока, і дихальні маневри ідентифікуються програмою безпомилково. Однак, при деяких патологіях маневри можуть і не виявитися програмою автоматично, що могло б унеможливити подальший розрахунок відповідних спірографічних параметрів, або зажадало додаткових тимчасових витрат для виділення лікарем справжнього тимчасового інтервалу виконання маневру.
Зауважимо, що участь лікаря в розпізнаванні часових інтервалів маневрів дозволяє отримати результат у найскладніших випадках, коли показники, що розраховуються, дуже далекі від їх нормальних значень.
Залежно від конкретних завдань дослідження етапи реєстрації даних у новому комплексі можуть включати не тільки стандартні проби.
Виявити порушення бронхіальної прохідності, визначити її тяжкість та переважні рівні ураження – це лише початковий етап у програмі постановки функціонального діагнозу при обструктивних захворюваннях. Наступним кроком є визначення ступеня оборотності обструкції під впливом бронхорасширяющих препаратів і ступеня нестабільності дихальних шляхів, тобто. вираженості відповідей різні екзо- і ендогенні стимули.
Для вирішення зазначених завдань, крім звичайних досліджень, що складаються з певної кількості стандартних проб, що реєструються в певний час і в певних умовах, нова версія програми СпіроКом дозволяє проводити дослідження для відстеження динаміки зміни спірографічних параметрів під впливом різних фармакологічних препаратів, охолодження, динаміки зміни показників процесі лікування тощо.
Ще однією цікавою особливістю програми є можливість автоматичного перерахунку даних до умов BTPS без введення додаткової інформації про навколишнє середовище.
При виборі даного режиму роботи Вам вже не потрібно вводити дані про температуру, тиск і вологість повітря у Вашій лабораторії. Єдина плата за отриману зручність – збільшення тривалості реєстрації проби Спокійне дихання Вашого першого (за день) пацієнта до 100 – 120 секунд.
У новій версії програми реалізована можливість автоматичної корекції нелінійності характеристики перетворення вихідних сигналів спірографа в значення об'ємної швидкості повітряних потоків, що вдихається і видихається, і істотно зменшена помилка перетворення.
Обробка даних у програмі Спіроком максимально автоматизована.
Відразу після реєстрації даних, програма виводить на екран: усереднений період спіросигналів у пробах Спокійне дихання та Максимальна вентиляція легень; графіки найкращих (за прийнятими критеріями) маневрів у пробах ЖЕЛ та ФЖЕЛ; графіки всіх виконаних маневрів у координатах потік – обсяг; здійснює автоматичну розстановку маркерів і виводить результати розрахунку необхідних спірографічних показників та їх належних значень.
Алгоритм обробки даних проби «Спокійне дихання» забезпечує промальовування графіків потоку та обсягу в реальному масштабі часу і при подальшому відображенні даних, побудова усереднених періодів потоку та обсягу, автоматичне розміщення тимчасових і амплітудних маркерів та вимірювання необхідних параметрів.
Автоматичні алгоритми обробки проб "ЖЕЛвд." або «ЖЕЛвид.» забезпечують промальовування графіків потоку та обсягу в реальному масштабі часу та при подальшому відображенні даних, забезпечують індикацію максимальних досягнутих значень ЖЕЛ та побудову графіків потік-обсяг (в реальному масштабі часу та при аналізі).
Ці алгоритми виконують автоматичне (або напівавтоматичне) знаходження тимчасових ділянок дихальних маневрів, їх промальовування при відображенні, маркування тимчасової ділянки найкращого маневру, можливість перевизначення користувачем обраної тимчасової ділянки, автоматичне розміщення маркерів та розрахунок ЖЕЛ, резервних обсягів та їх належних значень.
Автоматичні алгоритми обробки проб «ФЖЕЛвд.» і «ФЖЕЛвид.» забезпечують промальовування графіків потоку та обсягу в реальному масштабі часу та при подальшому аналізі даних, індикацію максимальних досягнутих значень ФЖЕЛ.
Вони забезпечують побудову графіків “потік-обсяг” (у реальному масштабі часу та при аналізі), автоматичне (або напівавтоматичне) знаходження тимчасових ділянок виконання маневрів, їх промальовування під час аналізу, маркування тимчасової ділянки найкращого маневру, можливість перевизначення користувачем обраної тимчасової ділянки, автоматичне розміщення маркерів, розрахунок всіх необхідних параметрів проб та їх належних значень.
Алгоритми обробки даних проби «Максимальна вентиляція легенів» забезпечують промальовування графіків потоку та обсягу в реальному масштабі часу, промальовування графіків при подальшому аналізі даних, побудова усереднених періодів зміни потоку та обсягу, автоматичне розміщення тимчасових та амплітудних маркерів та вимірювання необхідних параметрів.
Оскільки програма СпіроКом може бути використана для відстеження динаміки зміни спірографічних параметрів, що розраховуються, передбачена можливість об'єднання декількох проб в групу і формування декількох подібних груп, записаних в різний час і в різних (або однакових) умовах.
Автоматична обробка даних подібних досліджень передбачає стандартну обробку проб у кожній групі, тобто, розрахунок відповідних спірографічних показників, порівняння з нормами та побудова необхідних графіків, та спільну обробку даних усіх груп, що дозволяє оцінити ступінь зміни показників, що розраховуються при переході від групи до групи .
Ступінь зміни показників, що розраховуються (при переході від групи до групи) визначається як відношення різниці значень параметра в поточній групі і першій групі, до значення норми на цей параметр, розрахованої відповідно до використовуваної в даному типі досліджень школою норм.
У програмі СпіроКом автоматично розраховуються належні значення вимірюваних спірографічних параметрів відповідно до існуючих шкіл норм. Лікарю надано можливість вибору найкращої школи норм, спираючись яку програма могла б сама проводити оцінку реально виміряних показників і давати характеристику ступеня наявних відхилень.
На відміну від попередніх версій, у цій програмі значно підвищено наочність подання даних завдяки введеному графічному відображенню значень норм у координатах потік – обсяг.
У новій версії програми значно розширено можливості формування різних шаблонів звітів з проведених досліджень. Звіти можуть бути більш менш докладними, містити або не містити автоопис, можуть включати як будь-які набори цифрових результатів вимірювання спірографічних показників, так і будь-які графічні матеріали, розміщені в найбільш зручних для користувача місцях звіту і роздруковані з найбільш зручними значеннями швидкості записи та чутливості відповідних каналів реєстрації даних.
Як і на екрані дисплея, у сформованому програмою звіті будуть представлені не тільки вибрані Вами графіки необхідних маневрів (у потрібних системах координат), а й відповідні графіки належних значень параметрів, з виділеними рівнями градацій стандартних відхилень.
Нова версія програми дозволяє формувати спеціальні типи шаблонів звітів для графічного відображення динаміки зміни потрібних спірографічних показників (від проби до проби) протягом проведення дослідження, яке у разі може вимірюватися і годинами, і днями, і, навіть, місяцями.
У звіті для подібного дослідження будуть також поміщені графіки найкращих маневрів у всіх виконаних пробах, розташовані для зручності їх порівняння в одній системі координат.
При формуванні шаблону звіту за даним типом дослідження, Ви зможете вказати, чи потрібні Вам у звіті стандартні таблиці та графіки для кожної групи проб, тільки для першої, або стандартні дані не потрібні взагалі, а до звіту слід помістити тільки графіки зміни, що Вас цікавлять. спірографічних властивостей.
Основні | |
---|---|
Виробник | Медика |
- Ціна: Ціну уточнюйте